Kapcsolat
H-1068 Budapest, Dózsa György út 86/b.
Tel.: (+36-1) 351-9483, (+36-1) 413-1924,
Fax: (+36-1) 351-9485
E-mail: hivatal@mgyk.hu Hivatali kapu: MGYK
KRID azonosító: 338169369(fu)
Web: www.mgyk.hu
Nyomtatható változat
2014. január 27.
A Kamara elnökét kérdeztük a Vándorgyűlés munkatervéről, a prioritásokról – mgyk.hu

A Magyar Gyógyszerészi Kamara ez évi Vándorgyűlése 2014. február 14–16-án, Sümegen kerül megrendezésre, amelynek munkatervéről, prioritásairól kérdeztük dr. Hankó Zoltán elnököt

 

Szente Balázs: - A Horváth-Sziklai Attilával készült interjúból megtudtuk, kiket hívott meg a kamara. Miért szükségszerű, és miért időszerű a Vándorgyűlés munkaterve?

A Kamara elnökét kérdeztük a Vándorgyűlés munkatervéről, a prioritásokról – mgyk.huDr. Hankó Zoltán: - Négy évvel ezelőtt, a debreceni Vándorgyűlésen péntek délutántól vasárnap délig azzal foglalkoztunk, hogy felmérjük a patikai ágazat helyzetét és meghatározzuk: mit szeretnénk az elkövetkező években. A Vándorgyűlés munkájának tömör összegzése volt a „Mit kíván a magyar gyógyszerész?” című 12 pont. Ezt átadtuk a meghatározó politikai szereplőknek, az akkor kormányra készülő Fidesz-KDNP pedig vállalta, hogy a gyógyszerpolitikai döntéseiben messzemenően figyelembe veszi. A 12 pont azóta is folyamatosan napirenden van, de most elég, ha csak a másfél évvel ezelőtti miniszterelnöki találkozó napirendjére utalok. Eltelt négy év és meg kell néznünk, hogy mi valósult meg. Fel kell mérni a jelenlegi helyzetünket, hogy meg tudjuk mondani: mit tartunk az elkövetkező években fontosnak.  

 

Minden fontos szakmai kérdés terítékre fog kerülni? Ön hogyan látja a prioritásokat?

- A négy önálló, egymást követő szekcióból álló keret már ismert. Ezekből a prioritások kiolvashatók. A program véglegesítését, tehát a konkrét témakörök nevesítését és a vitaindítók összeállítását megelőzte a kamara elnökségének részletes helyzetértékelő munkamegbeszélése Hejcén, ahol nagyon sok minden az asztalra került. A vitaindítók egy részét nem kamarai vezetők fogják tartani és úgy tervezzük, hogy a szokottnál jóval nagyobb időkeret áll majd rendelkezésre mindegyik szekció végén a hozzászólásokra, javaslatok megfogalmazására. A debreceni Vándorgyűlés munkamódszerét alkalmazzuk, ezért remélem, hogy minden elhangzik, ami ma fontos a gyógyszerészeknek.

 

Végigolvasva a  programot, a szakmai kérdésekkel, és a szakmapolitikai környezettel foglalkozó ülésrészekből egy jövőkép egyeztető, kialakító forgatókönyv állt össze…

- Igen. 2007 elején a liberalizáció leállítására, az elvett gyógyszerészi kompetenciák visszaszerzésére, a köztestületiség helyreállítására szövetkeztünk. Ennek a munkának négy éve Debrecen egy nagyon fontos közbülső állomása volt. Az eltelt években az akkori célok jó része megvalósult. Ma már nem a liberalizáció leállítása a kérdés, hanem az, hogy az általa okozott szakmai és gazdasági károkból mit sikerült és mit nem sikerült még felszámolni. Az elvett kompetenciáinkat már nem visszaszerezni kell, hanem azon kell gondolkodni, hogy milyen irányban fejlesszük azokat. És a köztestületre is úgy gondolhatunk, mint ami a reputációját visszaszerezte és ma már a szakma jövőjének alakításában a legnagyobb felelősséggel felruházott szereplő. Mindezek miatt Sümegen már nem a kármentés a fő feladat, hanem a jövőképünk alakítása.

 

- Köszönöm a válaszokat!

- Köszönöm szépen!

 

 

(szente)

A témában megjelent másik két beszélgetés:

 

 

Program és jelentkezési lap itt elérhető:

Magyar Gyógyszerészi Kamara Sümegi Vándorgyűlése - 2014. február 14–16. - MGYK     

 

 

2018-2024 © MAGYAR GYÓGYSZERÉSZI KAMARA
hírlevél