Mv: A gyógyszerészek büszkék lehetnek az elmúlt negyedszázadban elért eredményeikre, és a kormány továbbra is partnere kíván maradni szakmai szervezetüknek, mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere a Magyar Gyógyszerészi Kamara megalakulásának 25. évfordulója alkalmából tartott ünnepségen. A kamara elnöke üdvözölte, hogy a kormánnyal 2010-ben kötött stratégiai megállapodást sikerült újabb négy évvel meghosszabbítani.
A video elérhető a képre kattintva - azon belül a riport, 09:00-11:04-ig tekinthető meg!
R: Jelenleg Magyarországon 2330 gyógyszertár és 660 fiókgyógyszertár működik, ezekben több mint 5300 ember dolgozik. 2010-re az ő megélhetésük került veszélybe. Az emberi erőforrások minisztere szerint a kormányváltás előtti időszakot egyfajta rosszul felfogott piacgazdaság jellemezte, amely mindent a liberalizációnak rendelt alá.
Balog Zoltán (emberi erőforrások minisztere): 2006-ban egy olyan súlyos folyamat indult el, amit ha nem sikerül megállítani 2010-ben, akkor bizony ez a kultúra - talán végképp elveszett volna, és egy olyan kereskedelmi tevékenységgé silányul, ami bizony hiányt jelentett volna. Hiányt jelentett volna elsősorban azoknak a rászoruló, lehet, hogy néha csak tanácsra-, de leginkább gyógyulásra szoruló embereknek a körében, akik bizalommal lépnek egy gyógyszertárba.
R: A miniszter hozzátette, a gyógyszerészek által képviselt családi vállalati filozófiának van helye a gazdaságban, ugyanúgy, mint a jó privatizációnak, hiszen így azok kezébe kerül a tulajdon, akik értenek ahhoz, amit csinálnak. A kormány pedig továbbra is partnere kíván maradni a gyógyszerészek szakmai szervezetének ebben a munkában.
Hankó Zoltán (elnök, Magyar Gyógyszerészi Kamara): Azt a tulajdonosi programot, amelyiket elindítottunk 2010-ben, 2017-ig végigvisszük, és itt, miniszter úr ezt a vállalást is megerősítette az előadásában. Beszéltünk arról, és a kormány ebben is segítséget nyújt, hogy a fiatal gyógyszerészeket helyzetbe tudjuk hozni a tulajdonosi programban és az azt követő időszakban is.
R: Ezen kívül fontos, hogy a gyógyszertárak a szakmai követelményeknek megfeleljenek, ez viszont azt jelenti, hogy gazdaságilag működőképesnek kell lenniük. A következő vállalás, hogy a gyógyszertárak működőképességét is meg kell erősíteni, tette hozzá a kamara elnöke.