Kapcsolat
H-1068 Budapest, Dózsa György út 86/b.
Tel.: (+36-1) 351-9483, (+36-1) 413-1924,
Fax: (+36-1) 351-9485
E-mail: hivatal@mgyk.hu Hivatali kapu: MGYK
KRID azonosító: 338169369(fu)
Web: www.mgyk.hu
Magyar Gyógyszerészi Kamara Borsod–Abaúj–Zemplén Vármegyei Szervezet
Székhely: 3527 Miskolc, Soltész Nagy Kálmán utca 4. II/1. / Telefon: +36 70/978-2180 / E-mail cím: borsod@mgyk.hu / Hivatali kapu címe: MGYKBAZ KRID 630640347 / Weboldal: www.mgykbaz.hu / Elnök: Dr. Nyíri László
Nyomtatható változat
2019. május 03.
A küldöttgyűlés elfogadta a megyei kamara költségvetését és a bizottságok beszámolóját

Idei első rendes küldöttgyűlését 2019. április 30-án tartotta megyei szervezetünk a kamara miskolci irodájában. Dr. Nyíri László elnök tájékoztatást adott az előző évi küldöttgyűlés óta eltelt időszak eseményeiről, a kamara tavalyi gazdálkodásáról, illetve az idei évi költségvetési tervét ismertette. Az Etikai és a Felügyelő Bizottság is beszámolt a 2018. évi munkájáról. A küldöttgyűlés egyhangúlag elfogadta az előterjesztéseket.

Sajnos a meghirdetett kezdési időpontra a gyűlés nem volt határozatképes, így a megismételt küldöttgyűlést fél órával később tudta csak elkezdeni a grémium.

A küldöttgyűlés elfogadta a megyei kamara költségvetését és a bizottságok beszámolójátNyíri László elnök szólt a HUMVO és az EESZT körüli, ismert problémákról, de véleménye szerint a kezdeti nehézségek után előbb-utóbb rendeződni fognak a dolgok, a Kamara minden formában és minden lehetséges fórumon, kapcsolatain keresztül azon munkálkodik, hogy végre helyére kerüljön minden, hogy se a betegek, se a gyógyszertárak ne szenvedjenek a még meglévő problémáktól.

Örömmel tudatta, hogy az étrend-kiegészítő programhoz megyénk gyógyszertárainak több mint 80%-a csatlakozott. Akik ezt nem tették meg valamilyen aggályuk, bizonytalanságuk, problémájuk miatt, kéri, hogy tájékoztassák ezekről a kamarát, hogy megoldást találhassanak rá. A profilrendelet a helyére került – mondta –, júniusra az áfa-kérdések is megoldódnak.

Elmondta, hogy a Kamara állandó alkalmazotti bizottságot hozott létre, melybe minden megyéből 1-1 beosztott gyógyszerészt delegáltak. Már volt három ülésük, de a májusi országos küldöttgyűlésen kell elfogadtatni a programjukat és az elnökük személyét.

Az idén nem volt bál, helyette a Vándorgyűlésnek adott otthont megyénk, melyet a lillafüredi Palotaszállóban rendeztek meg március 22-24. között. A fórum jól sikerült, és sokan eljöttek, érdeklődtek. Az idén június 12-én lesz az országos Patikanap, keressük azt a vállalkozó gyógyszertárat, melyben a megyei ünnepélyes megnyitót meg lehetne tartani.

A küldöttgyűlés elfogadta a megyei kamara költségvetését és a bizottságok beszámolójátVégül az elnök szólt az idei kamarai választásokról, a következő négy éves ciklusra új vezetőséget, küldötteket kell választani. Ennek előkészületei zajlanak, a küldöttgyűlés megszavazta a Területi Választási Bizottságba, az elnökség által javasolt személyeket. Elnöknek: dr. Pintér Annát, Tagjainak: dr. Boholy Zoltánnét és Koscsó Józsefné dr.-t.

Második napirendként a megyei szervezet költségvetését és mérlegbeszámolóját, valamint az idei költségvetési tervet ismertette Nyíri László, melyeket a küldöttgyűlés egyhangúlag elfogadott. (A mérlegbeszámolót hamarosan közzétesszük honlapunkon.) A Felügyelő Bizottság jelentéséből is kiderült, hogy kamaránk takarékosan és költséghatékonyan gazdálkodott.

Dr. Pesti Ferenc, az FB elnöke nem tudott részt venni a gyűlésen, jelentését elküldte írásban.

A Felügyelő Bizottság 2018-ban is rendszeresen ellenőrizte a kamara gazdálkodását, a költségvetési terv időarányos megvalósulását. Mint minden évben, most is azt állapította meg, hogy megyei kamaránk gazdálkodása stabil, kiadásait mindig a bevételek függvényében határozza meg.

Minden évben igyekszik úgy gazdálkodni, hogy a következő év elejére (a tagdíjfizetések beérkezéséig) is maradjon tartalék. (Tavaly év végére több mint 5,8 millió forint tartalékot képeztünk.)  A kiadási tételeknél jól látható, hogy szinte mindemben, az előző évihez és a tervezetthez képest is megtakarítást értünk el, egyedül a bérköltségnél mutatkozik eltérés, amely az irodavezető és a könyvelő bérfejlesztéséből adódik.

Az idei évben nagyobb összegeket terveztünk irodaszerekre, posta- és beruházási költségekre, tekintettel az ősszel esedékes választásokra. Több ezer oldal nyomtatására többször száz levél postázására lesz szükség. A nyomtatónk a végét járja, festékpatronból, -tonerből, fénymásoló papírból, borítékból is rengetegre lesz szükség a korábbi választások tapasztalatai alapján.

Mivel az idén nem volt bál, így a rendezvényekre szánt kiadást is jócskán lefaragtuk. Így több mint 6,5 millió forint megtakarítással tervezzük zárni a 2019. évet, hogy a következő vezetőségnek legyen bőven tartaléka az új ciklus elkezdéséhez.

A számvizsgálati ellenőrzés során a Magyar Gyógyszerészi Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezetének 2018. évi egyszerűsített éves mérlegbeszámolóját, annak részeit és tételeit, azok könyvelési és bizonylati alátámasztását is felülvizsgálta a Bizottság, és ennek kapcsán elegendő és megfelelő bizonyosságot szereztünk arról, hogy az egyszerűsített éves beszámolót a számviteli törvényben foglaltak és az általános számviteli elvek szerint készítették el, s az a szervezet vagyoni, pénzügyi, jövedelmi helyzetéről megbízható és valós képet ad. A Felügyelő Bizottság beszámolóját is egyhangúlag elfogadták a küldöttek.

A küldöttgyűlés elfogadta a megyei kamara költségvetését és a bizottságok beszámolójátGulyás Tiborné, az Etikai Bizottság elnöke beszámolójában elmondta, négy ügye volt a bizottságnak tavaly, melyek az idei évre is áthúzódtak. Nehéz úgy beszélni az ügyekről, hogy ne sértsenek személyiségi jogokat, de az esetekből mindenki tanulhasson, mert ez is fontos feladat.

Az ügyeket érintve elmondta, hogy az egyik egy nagyon kényes, három gyógyszerészt is érintő szakmai, erkölcsi, magatartásbeli, sőt zaklatási eset volt, melyben végül mindenki mindenkit bepanaszolt, rendőrségi, ügyészségi nyomozás is folyik.  Nehéz volt dönteni – mondta -, hiszen kellő tapintattal kellett hozzányúlni a kérdéshez. A bizottság első határozatát a panaszos fellebbezésére a II. fokú Országos Etikai Bizottság megváltoztatta, súlyosbította. Ezek után a bepanaszolt és egy másik panaszos is bejelentést tett a többiek ellen, a megyei bizottság két újabb határozatát az eredetileg bepanaszolt gyógyszerész megfellebbezte, így az ügy még nem zárult le.

A másik a mindenki által ismert „kúp”-ügy volt, melyben a panaszolt gyógyszertár gyógyszerésze elismerte a hibáját, megrovásban részesült.

A harmadikban a bejelentő az Enterol kapszula vásárlása után rosszul bontotta ki a fóliát (nem kinyomni kell, hanem lehúzni), mert az összenyomódott kapszulából kiömlött a por, nem tudta mire vélni. A gyógyszertár vezetője utánajárt a nagykernél, hogy ez gyártási hiba-e, de a beteg nem ment vissza, hogy tájékoztathatta volna a megtudottakról. Kb. egy hónap múlva tért be újra a patikába, s ekkor került sor a szóváltásra, melyet nehezményezett a beteg. Ez, és a negyedik ügy még folyamatban van. A negyedikben a beteg azért háborodott fel, mert a gyógyszerész nem volt hajlandó a felhőből leszedni a receptjét, ugyanis nem volt semmilyen irat nála, amivel igazolhatta volna magát. Az Etikai Bizottság beszámolóját az előterjesztő tartózkodása mellett szintén egyhangúlag fogadta el a küldöttgyűlés.

Egyebek nem lévén az elnök megköszönte a részvételt, a beszámolókat, és bezárta a küldöttgyűlést.

-mgykbaz-

 

 

2018-2024 © MAGYAR GYÓGYSZERÉSZI KAMARA
hírlevél