waiting
Nyomtatható változat
2026. június 22.
Fordulat a magyar egészségügyben, a kormány megnyitja a kórházakat a sajtó előtt - index.hu

Új nyilatkozási irányelveket vezet be az egészségügyben a kormány, hogy az orvosok és szakdolgozók szabadabban beszélhessenek a rendszer problémáiról. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szerint a kórházaknak nyitniuk kell a sajtó és a nyilvánosság felé, hogy valós képet kapjon a társadalom az ellátás helyzetéről. A tárcavezető hangsúlyozta: a jóhiszeműen megszólaló egészségügyi dolgozókat nem érheti retorzió. A cél a magyar egészségügy újjáépítése őszinte szakmai párbeszédre és átláthatóságra alapozva... tovább.

hírlevél