Kapcsolat
H-1068 Budapest, Dózsa György út 86/b.
Tel.: (+36-1) 351-9483, (+36-1) 413-1924,
Fax: (+36-1) 351-9485
E-mail: hivatal@mgyk.hu Hivatali kapu: MGYK
KRID azonosító: 338169369(fu)
Web: www.mgyk.hu
Nyomtatható változat
2022. március 12.
Kásler Miklós állami kitüntetéseket, művészeti díjakat adott át - infostart.hu

Március 15. a korábbi és az utána következő évtizedek eszméivel, emócióival erősítette meg úgy a nemzetet, hogy kibírtuk a trianoni diktátumot és életben maradtunk – mondta Kásler Miklós a Pesti Vigadóban a Magyar Érdemrendek, illetve az állami művészeti díjak pénteki átadásán.

Kásler Miklós – a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából – összesen 78 állami kitüntetést adott át; a Magyar Arany Érdemrendet egy személy, a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét 48-an, a Magyar Érdemrend Tisztikeresztjét öten, az érdemes művész kitüntetést tizenöten, a kiváló művészit hatan, Magyarország Babérkoszorúját hárman kapták meg. A tárcavezető átadott egy miniszteri elismerő oklevelet is...

Magyar Arany Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

VASVÁRY ARTÚRNÉ, a Magyar Rákellenes Liga tiszteletbeli elnöke.

Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

BÁCSFAINÉ HÉVIZI JÓZSA történész, nyugalmazott középiskolai tanár, nemzetiségkutató, az Erdélyi Szövetség elnöke,

BALCZÁR LAJOS orvos, a Csolnoky Ferenc Kórház Pszichiátriai Gondozójának vezető főorvosa, a Horgony Pszichiátriai Betegekért Közhasznú Alapítvány alapítója és kuratóriumi elnöke, a Magyar Pszichiátriai Gondozók Regionális Egyesületének alelnöke,

BORDA FERENC, a Bács-Kiskun Megyei Kórház, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar Oktató Kórház Diabetes Szakrendelésének főorvosa, a Magyar Orvosi Kamara Bács-Kiskun Megyei Területi Szervezetének volt elnöke,

BORVENDÉG ZSUZSANNA történész, a Magyarságkutató Intézet Történeti Kutatóközpontjának tudományos munkatársa,

CZÁR GERGELY Harangozó Gyula-díjas táncművész, a Szegedi Kortárs Balett koreográfus-asszisztense, próbavezetője,

CSÁSZÁR ILDIKÓ belgyógyász, nephrológus, a Csongrád-Csanád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Hódmezővásárhely Intézménye Sürgősségi Betegellátó Osztályának és a Covid Beteggyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa,

CSEPREGI BEÁTA, az Országos Mentális, Ideggyógyászati és Idegsebészeti Intézet - Nyírő Gyula Kórház osztályvezető főorvosa, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat önkéntes orvosa,

CSERNÁK ÁRPÁD színművész, író, szerkesztő, a Búvópatak című havilap alapító főszerkesztője,

DECSI ISTVÁN SÁNDOR vívó, mesteredző, a junior kardválogatott korábbi vezetőedzője, a Kertvárosi Vívó Sport Egyesület alapító elnöke,

DETRE SZABOLCS LÓRÁNT olimpiai bronzérmes, Európa-bajnoki kétszeres arany, ezüst és bronzérmes, harmincszoros magyar bajnok vitorlázó,

DETRE ZSOLT ÁLMOS olimpiai bronzérmes, Európa-bajnoki kétszeres arany, ezüst és bronzérmes, harminckétszeres magyar bajnok vitorlázó,

DUNAI JÁNOS olimpiai bronzérmes, válogatott labdarúgó, szakedző,

FÁBIÁN ÉVA énekes-mesemondó, az Óbudai Népzenei Iskola népi énektanára,

FELLER ANTAL okleveles vegyészmérnök, a Hungaropharma Gyógyszerkereskedelmi Zrt. vezérigazgatója,

FÓRIZS ETELKA fogorvos, a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat önkéntes orvosa,

FÖLDI BÉLA Harangozó Gyula-díjas táncművész, koreográfus, a Budapest Táncszínház alapító igazgatója,

GESZTES ÉVA aneszteziológiai és intenzív terápiás szakorvos, a Magyar Gyermekmentő Alapítvány szakmai igazgatója,

HORVÁTH-LUGOSSY GÁBOR, a Magyarságkutató Intézet főigazgatója,

IGYÁRTÓ GABRIELLA Bessenyei György-díjas kulturális menedzser, a Népművészeti Egyesületek Szövetségének ügyvezető igazgatója, a Folklórfesztiválok Magyarországi Szövetségének alelnöke, a Magyar Népművészeti Tanács tagja,

KATONA GÁBOR háziorvos, üzemorvos,

KISS ZOLTÁN, a Pécsi Tudományegyetem II. sz. Belgyógyászati Klinika és Nephrológiai, Diabetológiai Centumának kutatóorvosa, az MSD Pharma Hungary Kft. orvosi szakértője, tudományos munkatársa, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Epidemiológiai és Klinikai Kutatási Munkacsoportjának elnökhelyettese,

KLIMA GYULA, a Magyarságkutató Intézet Eszmetörténeti Kutatóközpontjának tudományos főmunkatársa, tanácsadója, igazgatója és a New York-i Fordham University filozófia professzora,

KOVÁCS ISTVÁN LUKÁCS mesteredző, a Szolnoki Dózsa Vízilabda Kft. szakmai igazgatója,

KÖBLI NORBERT Balázs Béla-díjas forgatókönyvíró, érdemes művész, a Magyar Forgatókönyvírók Egyesületének alapító elnöke,

KRAFT ZSOLT ortopéd szakorvos, a Csíkszeredai Sürgősségi Kórház Ortopédia - Traumatológia Osztályának nyugalmazott osztályvezető főorvosa,

KRIZSÁN GYULÁNÉ olimpiai ezüst- és bronzérmes nyugalmazott nemzetközi sakknagymester,

LÁNYI GYÖRGY, a Népművészet Ifjú Mestere díjas népzenész, zenetanár, a Magonc és a Téka Együttes alapító tagja,

NAGY FERENC tudománytörténész és tudományszervező, a Tudóslexikon A-tól Z-ig megteremtője,

NAGY SÁNDOR, a Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetségének, valamint a Látássérültek Észak-alföldi Regionális Egyesületének elnöke, az Országos Fogyatékosügyi Tanács társelnöke,

NAVARRETE JÓZSEF olimpiai ezüstérmes, kétszeres világbajnok kardvívó, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem - Gödöllői Egyetemi Atlétikai Club Vívószakosztályának vezetőedzője,

NÉMETH PÁL Liszt Ferenc-díjas fuvolaművész, karmester, a Savaria Barokk zenekar alapítója,

ORBÁN CSABA, a Nagyatádi Kórház Belgyógyászati Osztályának osztályvezető főorvosa, a Csurgói Egészségügyi Centrum ügyvezető igazgatója,

PUSZTAI TAMÁS régész, a Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Örökségvédelmi Igazgatóságának főigazgató-helyettese,

RÁCZ PÁL aranykoszorús hegedűkészítő mester, a Paganini Music Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. vezetője,

REZI-KATÓ GÁBOR, a Magyar Nemzeti Múzeum általános főigazgató-helyettese,

SEPSI ENIKŐ műfordító, művészetelméleti szakíró, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Művészettudományi és Szabadbölcsészet Intézetének vezetője, a Benda Kálmán Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szakkollégium alapító igazgatója, egyetemi tanára,

SZABÓ LÁSZLÓ kommunikációs szakember, producer, a Magyar Teátrumi Társaság Közhasznú Egyesület titkára, a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Magyar Sakkszövetség és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetségének elnöke,

SZARVAS ZSUZSANNA VERONIKA, a Néprajzi Múzeum főmuzeológusa, volt főigazgató-helyettes,

SZENTE BÉLA Bánffy Miklós-díjas közművelődési szakember, a Csabagyöngye Kulturális Központ igazgatója,

SZERENCSÉS KÁROLY történész, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézete Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszékének egyetemi docense,

TAMÁS T. LÁSZLÓ, a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház Fül-Orr-Gégészeti és Fej-, Nyaksebészeti Osztályának főorvosa,

TARNAI JULIANNA KATALIN, a Nemzeti Egészségügyi Kutatási Ügynökség Nonprofit Kft. igazgatója,

TOMKA GÁBOR, a Magyar Nemzeti Múzeum Főigazgatóságának gyűjteményi főigazgató-helyettese,

TÓTH LÁSZLÓ József Attila-díjas költő, író, műfordító, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja,

URR ANITA, a Magyar Paralimpiai Bizottság főtitkára,

VÉGH ATTILA József Attila-díjas költő, próza- és esszéíró,

VESZPRÉMY LÁSZLÓ bölcsész, történelem- könyvtár- latin szakos kutató, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Történettudományi Intézet Medievisztika Tanszékének tanszékvezető, egyetemi tanára,

WEISZ RÓBERT parakenu szövetségi kapitány, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség regionális működéséért felelős alelnöke,

ZSÁVOLYA ZOLTÁN József Attila- és Gérecz Attila-díjas író, költő, irodalomtörténész, a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karának könyvtárosa.

Magyar Érdemrend Tisztikereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:

BOGOS KRISZTINA, az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet főigazgató főorvosa, a LÉLEK-ZET Egyesület alapítója,

BUCSI LÁSZLÓ, a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, ortopéd szakorvos,

DEÁK BILL GYULA előadóművész,

OCSKAY GÁBOR ISTVÁN, az ifj. Ocskay Gábor Nemzeti Jégkorong Akadémia kuratóriumi elnöke.

A magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka területén végzett kiemelkedő művészeti értékteremtő munkája elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze díjban részesült:

AGÓCS GERGELY Népművészet Ifjú Mestere-díjas népzenész, népzenekutató, mesemondó,

BARTUS GYULA Jászai Mari-díjas színművész,

FITOS DEZSŐ Népművészet Ifjú Mestere és Harangozó Gyula-díjas táncművész, koreográfus,

GREGOR BERNADETT Jászai Mari-díjas színművész,

GUBÁS GABI Jászai Mari-díjas színművész.

HORESNYI BALÁZS Jászai Mari-díjas díszlettervező,

KALLÓ ZSOLT Liszt Ferenc-díjas hegedűművész,

KOVÁCSHÁZI ISTVÁN Liszt Ferenc-díjas operaénekes,

PREGITZER FRUZSINA Jászai Mari-díjas színművész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja,

RADÓ DENISE Jászai Mari-díjas színművész,

SÁFÁR MÓNIKA Jászai Mari-díjas színművész,

SIMET LÁSZLÓ ANTAL Hortobágyi Károly-díjas artistaművész,

SIMONFFY MÁRTA Ferenczy Noémi-díjas textilművész,

VELEKEI LÁSZLÓ Harangozó Gyula-díjas táncművész.

A magyar művészet értékeinek gyarapítása érdekében végzett magas szintű, igényes teljesítménye elismeréseként Magyarország Kiváló Művésze díjban részesült:

HUNYADKÜRTI GYÖRGY Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész,

KISFALUDY ANDRÁS Balázs Béla-díjas rendező, producer, érdemes művész,

KLIGL SÁNDOR Munkácsy Mihály-díjas szobrászművész, érdemes művész,

KOCSÁR BALÁZS Liszt Ferenc-díjas karmester, érdemes művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja,

PITTI KATALIN Liszt Ferenc-díjas operaénekes, érdemes művész,

SZŰCS NELLI Jászai Mari-díjas színművész, érdemes művész.

A magyar irodalom területén nyújtott kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Magyarország Babérkoszorúja díjban részesült:

KONTRA FERENC József Attila- és Márai Sándor-díjas költő, író, műfordító, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja,

NAGY ZOLTÁN MIHÁLY József Attila- és Márai Sándor-díjas író, költő, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja,

PÉNTEK IMRE József Attila-díjas költő, kritikus, újságíró, szerkesztő.

Kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott:

HORVÁTH ANIKÓ, az Országos Onkológiai Intézet tudományos munkatársa.

A kortárs képzőművészet, iparművészet, design területén végzett kiemelkedő művészettörténészi, műkritikusi, kurátori tevékenysége elismeréseként Németh Lajos-díjban részesült:

Banner Zoltán művészettörténész, író, előadóművész.

Kiemelkedő fotóművészeti, fotóriporteri tevékenysége elismeréseként Balogh Rudolf-díjban részesült:
Minyó Szert Károly fotográfus, képzőművész,
Várhelyi Klára fotóművész, a Collegium Hungaricum Róma munkatársa.

Kiemelkedő újságírói tevékenysége elismeréseként Táncsics Mihály-díjban részesült:

Balogh Andrea Johanna, a Príma Bács-Kiskun Megyei Díj magyar sajtó kategória győztese, Petőfi Sándor Sajtószabadság-díjas újságíró, az Emberi Erőforrások Minisztériumának minisztériumi sajtófőnöke,
Franka Tibor író, újságíró,
Horváth Szilárd, az MTVA vezető szerkesztője, műsorvezetője.

A magyar kultúra értékeinek külhoni megismertetésében és terjesztésében, valamint a magyar nemzet és más nemzetek kulturális kapcsolatainak gazdagításában elévülhetetlen érdemeket szerzett magyar és külföldi állampolgárok részére adományozható Pro Cultura Hungarica-díjban részesült:

Hargitai Péter költő, regényíró, a magyar irodalom fordítója, a Florida International University volt egyetemi tanára.

Kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Miniszteri Elismerő Oklevelet kapott:
Bogár Tamás, az Országos Kórházi Főigazgatóság Stratégiai Tervezési és Kontrolling Főosztály vezetője,
Bubán Tamás, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ, Gasztroenterológiai Klinika szakorvosa, egyetemi adjunktusa,
Kiss-Dala Noémi, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Infektológiai Osztály osztályvezető főorvos-helyettese,
Koós György főrendező, a Show and Game Zrt. munkatársa,
Lakatos Botond, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Infektológiai Osztály főorvosa,
Peller Mariann, a Virtuosos Holding Ltd. producere,
Pikó Sándor képzőművész.

Az egészségügyi ellátás érdekében kifejtett kiemelkedő szakmai vagy közszolgálati tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjban részesült:
Bakos Tünde Boglárka, a Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzat felnőtt háziorvosi rendelő háziorvosa,
Czifra Árpád, a Debrecen 57. sz. felnőtt háziorvosi körzet, Út és Erény Kft. háziorvosa,
Pap Zoltán Domokos, a Debreceni Egyetem Kenézy Gyula Campus, Traumatológiai és Kézsebészeti Osztály ortopéd-traumatológus szakorvosa,
Somodi Sándor, a Debreceni Egyetem, Klinikai Központ, Sürgősségi Klinika egyetemi docense,
Vincze Zoltán, a Debreceni Egyetem, Klinikai Központ, Sürgősségi Klinika egyetemi adjunktusa.

Az egészségügyi ellátás fejlesztéséhez történő szakmai, közszolgálati és tudományos tevékenységének elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesült:
Baran Brigitta, a Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika egyetemi docense,
Bobek Ilona Magdolna, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Központi Aneszteziológiai Betegellátó Osztály osztályvezető főorvosa,
Kulcsár Andrea, az Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet Szent László Telephelyi Szakrendelő főorvosa,
Lestár Béla, az MH-Honvédkórház II. sz. sebészeti osztály osztályvezető főorvosa,
Müller Péter, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet orvosigazgatója,
Novák Zoltán Dávid szülész-nőgyógyász, nőgyógyászati daganatsebész, az Országos Onkológiai Intézet, Nőgyógyászati Osztály osztályvezető főorvosa,
Póka Róbert, a Debreceni Egyetem, Klinikai Központ, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika egyetemi tanára,
Révész János, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház főigazgatója,
Sinkovics István, az Országos Onkológiai Intézet főorvosa,
Szekanecz Zoltán, a Debreceni Egyetem KK, Reumatológiai Klinika tanszékvezető egyetemi tanára,
Szlávik János, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet, Infektológiai Osztály osztályvezető főorvosa,
Tóth Tamás, a Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet ápolási igazgatója.

Az egészség megőrzése, a betegségek megelőzése és a gyógyítás terén kivételesen magas színvonalú tevékenysége elismeréseként Semmelweis Ignác-díjban részesült:
Kiss Zsolt, a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő főigazgatója.

Kiemelkedő színészi, rendezői, tevékenysége elismeréseként Jászai Mari-díjat kapott:

Berettyán Nándor, a Nemzeti Színház, Karinthy Színház színművésze,
Csomós Lajos, a Békéscsabai Jókai Színház színművésze,
Nyári Oszkár, a kaposvári Csiky Gergely Színház színművésze,
Szabó Győző, a Thália Színház színművésze,
Szabó-Sipos Barnabás színművész,
Timkó Eszter, az Új Színház színművésze,
Vida Péter, a Thália Színház színművésze,
Bakota Árpád, a Csokonai Színház színművésze.

Táncművészet terén kiemelkedő alkotói, előadói, tudományos és pedagógiai tevékenysége elismeréseként Harangozó Gyula-díjban részesült:

Barka Dávid, a Magyar Nemzeti Táncegyüttes táncos szólistája,
Jekli Zoltán, a Győri Balett táncművésze,
Vági Bence, a Recirquel Újcirkusz Társulat művészeti vezetője, koreográfusa.

A cirkuszművészet terén kiemelkedő artista tevékenysége elismeréseként Hortobágyi Károly-díjban részesült:

Ádám László (Maximus Antonio), az Utazó Budapest Nagycirkusz artistaművésze és állattanítója,
Rolling Wheel - Németh Zsófia és Nagy Ferenc artistaművészek.

A nemzeti identitás erősödését elősegítő, kiemelkedő teljesítménye elismeréseként Sára Sándor-díjban részesült:

Bántó Csaba Szabolcs filmoperatőr.

A mozgókép területén kifejtett kiemelkedő alkotótevékenysége, valamint művészi és tudományos teljesítménye elismeréseként Balázs Béla-díjban részesült:

Forgács Erzsébet vezető maszkmester, az egykori MAFILM alkalmazottja,
Füredi Vilmos producer, a Voxtrade Zrt. vezérigazgatója,
Helmeczy Dorottya, a Megafilm Kft. filmproducere,
Sipos József, a PCN Film Produkció rendező-producere.

Kiemelkedő könnyűzenei, dzsesszzenei előadó-művészeti tevékenysége elismeréseként Máté Péter-díjban részesült:

Gábor Péter szövegíró, zeneszerző, basszusgitáros, a Bergendy Együttes tagja,
Keresztes Ildikó előadóművész,
Szulák Andrea előadóművész, énekesnő, színésznő, a Budapesti Operettszínház színművésze,
Varga Miklós előadóművész.

Kiemelkedő zenei előadó-művészeti tevékenysége elismeréseként Liszt Ferenc-díjban részesült:

Banda Ádám hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, Vonós Tanszék egyetemi adjunktusa,
Csáki András gitárművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem habilitált egyetemi docense,
Fischl Mónika énekművész, a Budapesti Operettszínház színművésze,
Nagy Csaba tárogatóművész,
Számadó Gabriella, a Magyar Állami Operaház operaénekesnője.

Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenységéért Erkel Ferenc-díjban részesült:

Balogh Máté zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem adjunktusa,
Dobszay-Meskó Ilona karmester, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Bartók Béla Konzervatóriumának tanára.

Kiemelkedő zenetudományi, zenekritikai és zene-ismeretterjesztő tevékenységéért Szabolcsi Bence-díjban részesült:

Péteri Lóránt zenetörténész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető egyetemi tanára.

A névadó szellemiségéhez méltó, jelentős irodalmi alkotásért Gérecz Attila-díjban részesült:

Regős Mátyás költő, író, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet és Társadalomtudományi Kar Irodalomtudományi Doktori Iskola hallgatója.

Kiemelkedő színvonalú irodalmi - költői, írói, irodalomtörténészi - tevékenysége elismeréseként József Attila-díjban részesült:

Gáspár Ferenc író, újságíró, szerkesztő, a Coldwell Könyvek Bt. ügyvezetője,
Halmai Tamás költő, esszéista, szabadfoglalkozású irodalmár,
Hodossy Gyula költő, író, szerkesztő, a Lilium Aurum Könyv- és Lapkiadó Dunaszerdahely igazgatója,
Horváth László Imre költő, író, szerkesztő, a Kanizsay Dorottya Egészségügyi Szakképzőiskola és Gimnázium tanára,
Ködöböcz Gábor irodalomtörténész, az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Irodalomtudományi tanszék docense,
Lakatos Mihály író, az Emberi Erőforrások Minisztériuma osztályvezetője,
Poós Zoltán költő, szerkesztő, a Petőfi Irodalmi Ügynökség Ifjúsági és Gyermekirodalmi Centrum újságírója,
Tomaji Attila költő, irodalomtörténész.

Kiemelkedő történeti, irodalmi tevékenysége elismeréseként Herczeg Ferenc-díjban részesült:

Deák-Sárosi László, a Magyarságkutató Intézet és az Országos Széchényi Könyvtár tudományos munkatársa,
Mandics György tanár, költő, író, újságíró.

Kiemelkedő képzőművészeti tevékenysége elismeréseként Munkácsy Mihály-díjban részesült:

Erdei Kvasznay Éva festőművész,
Ernszt András festőművész, a Pécsi Tudományegyetem, Művészeti Kar tanszékvezető oktatója,
Koronczi Endre képzőművész,
Matl Péter szobrászművész,
Széchy Beáta nyugalmazott képzőművész,
Szegedi Csaba festőművész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem egyetemi docense,
Veres Gábor nyugalmazott szobrászművész.

Kiemelkedő iparművészeti, ipari tervezőművészeti tevékenysége elismeréseként Ferenczy Noémi-díjban részesült:

Balla Dóra grafikusművész, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem habilitált egyetemi docense,
Járási Ildikó Éva nyugalmazott képzőművész,
Szendrényi Éva díszlettervező,
Varga Edina textiltervező-iparművész, a Semmelweis Egyetem és a Kúria művészeti vezetője,
Vigh Krisztina képzőművész.

 

2018-2022 © MAGYAR GYÓGYSZERÉSZI KAMARA
hírlevél