Előzetes a Gyógyszerészi Hírlap márciusi számából


ElÅ‘zetes a Gyógyszerészi Hírlap márciusi számábólA Gyógyszerészi Hírlap márciusi számában folytatjuk a gyógyszertári vállalkozások 2016. évi gazdasági és pénzügyi helyzetét bemutató, valamint az allergiával foglalkozó sorozatainkat. Egyebek mellett a „Biztonságos étrend-kiegészítÅ‘ program” keretében történÅ‘ kockázatértékelésrÅ‘l és márciusi 23-24. között tartandó tatai VándorgyűlésrÅ‘l is találnak olvasnivalót.

 

Kockázatértékelés a „Biztonságos étrend-kiegészítÅ‘ program” keretében

Mindennapjainkban egyre gyakrabban találkozhatunk különbözÅ‘ egyszerűbb vagy bonyolultabb kockázatértékelésekkel. A megfelelÅ‘ eljárás kiválasztása során meg kell találni az egyensúlyt a maximális szigorúság (a legkisebb kockázat is már kizáró tényezÅ‘) és a racionalitás között. Erre figyelemmel a „Biztonságos étrend-kiegészítÅ‘ program” keretében tíz kockázati tényezÅ‘ értékelésére kerül sor. A vizsgált kockázati tényezÅ‘k az egyszerűség kedvéért két kategóriába kerültek besorolásra:

a)     elfogadhatatlan illetve lényeges kockázatok,

b)    mérsékelt, elviselhető és kis kockázatok.

Érthető módon a program keretében már egyetlen, az első csoportba sorolható kockázat fennállása esetén sem kerülhet sor a termék forgalmazására, míg a második csoportba sorolható kockázatok közül háromnak a megléte még elfogadható.  Természetesen a termékek nem forgalmazhatók mindaddig, amíg a kockázatértékelés le nem zárult, tehát abban az esetben sem, ha a kockázat megítéléséhez szükséges dokumentumok bármilyen oknál fogva nem állnak rendelkezésre az értékelőnél. A cikkben áttekintjük az egyes kockázati tényezőket és azok jelentőségét.

 

Tájékoztató a 2018. évi adóváltozásokról

A cikkben a 2018. évre vonatkozó, elsősorban a gyógyszertárakat működtető vállalkozásokat érintő jogszabályváltozásokról adunk tájékoztatást. Elsősorban a változásokra fókuszálunk, ezért külön is felhívjuk a figyelmet az olyan, változatlanul életben lévő jogszabályokra, amelyeket a vállalkozásoknak továbbra is szem előtt kell tartani.

 

Nem is lehetett volna jobb!

„Minden elismerésem a szervezésért! Helyszín, menü, műsor, zene, hangulat…!” – áll az idei Gyógyszerész Bál szervezÅ‘inek küldött egyik sms-ben. Fényképes báli beszámolónkat kedvcsinálónak is szántuk a 2019-es mulatsághoz…

Ahogy dr. Sándor Csaba, a szervezést magára vállaló Békéshelp Kft. igazgatója az MGYK elnökségének a februári ülésen beszámolt róla, a tavalyi, a XXIII. bál volt az elsÅ‘, amit Å‘k szerveztek. Ennek tapasztalatait figyelembe véve készültek az ideire, aminek úgy látszik, meg lett az eredménye. Az 1920-as évek hangulatának felidézése jó választásnak bizonyult, ez alapján továbbra is tematikus bálokat terveznek szervezni… jövÅ‘re még nagyobbat, hiszen az a jubileumi XXV. lesz!

 

A Vándorgyűlés elé

A Kamara X. Vándorgyűlésére idén Tatán, március 23-24-én kerül sor és középpontjában a szakmai rendszerváltás programjának és folyamatának kimunkálása lesz. Az ezzel kapcsolatos összeállításunkban beszélgetést olvashatnak dr. Nyíri Lászlóval „A kistelepülések gyógyszerellátásáról” címmel, ugyanis a Vándorgyűlés A gyógyszertár-működtetés aktualitásai  címet viselÅ‘ blokkjában e téma is szóba kerül: a vitaindító elÅ‘adást fórum követi majd. „A szakmai rendszerváltás sikeréért” címmel pedig a rendezvény programjáról és egyéb tudnivalókról értesülhetnek.

 

 

 

Â