
"... A volt egészségügyi államtitkár egy interjúban tájékoztatott az egészségügyi finanszírozás számairól.
Kétségtelen például, hogy jelentős szakdolgozóhiány van. Személyes, családi tapasztalatból tudom, mennyit dolgoznak, milyen nehéz körülmények között a – fiatal és idősebb – ápolónők. De 2010-hez képest húszezerrel többen vannak ma; és az orvosok száma is kilencezerrel több, mint 2016-ban volt… De itt meg kell jegyezni, hogy arról nem adnak tájékoztatást ezek a számok, átlagosan milyen mértékben öregedett el napjainkra az orvosi kar. Azért van tehát annyi orvos, amennyi, mert nem tudnak nyugdíjba menni az orvosok… Olyan nagy volt már régóta a hiány… És igazság szerint az orvosi nyugdíjak szintje is alacsony volt, a korábbi alacsony bérek miatt. Ez azonban nemcsak a múlt 16 év, hanem az elmúlt 36 év folyamatainak eredménye..."... tovább.