Az MGYK elnöksége június 11-én tartotta soron következő ülését Budapesten, a Kamara székházában, amelyet dr. Hankó Zoltán elnök vezetett.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara Borsod-Abaúj-Zemplén és Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei szervezetei június 4-6. között Szerencsen Kovászna megyei gyógyszerészeket láttak vendégül.
A FESZ XXV. Kongresszus az a fórum, ahol a gyógyászati segédeszköz ágazat szereplői elsőként hallhatják az új vezetés terveit, és ahol közösen kezdhetjük el újragondolni a GYSE-ellátás jövőjét.
dr.
A XXI. Országos Patikanap központi, június 3-i megnyitójának a téti Fagyöngy Gyógyszertár adott otthont.
Az idei, a XXI. Országos Patikanap központi megnyitója – amely június 3-án kerül megrendezésre a Győr-Moson-Sopron vármegyei Tét városban – gazdag programokkal várja az érdeklődőket.
Dr. Szarvasházi Judittal, a Patika Magazin főszerkesztő gyógyszerészével egyebek mellett a patikanap fő céljáról beszélgettünk.
A Kamarai Ifjúsági Program (KIP) idei harmadik, egyben a tavaszi programsorozat záró rendezvényére 2026. május 16-án került sor.
Szemléletváltozásra van szükség – vallja dr. Nagy Vilmos alelnök, akivel a közelgő patikanapról beszélgettünk.
Az MGYK elnöksége május 14-án tartotta soron következő ülését Budapesten, a Kamara székházában, amelyet dr. Hankó Zoltán elnök vezetett.
A lemondatására tett kísérlet nem szakmai, hanem politikai természetű támadás, amelyet a fia körüli botrány is felerősített – mondta egyebek mellett dr. Hankó Zoltán az Indexnek.
Dr. Szendrényi Dánielt, az MGYK Budapesti Szervezete elnökét, a TEÉ alelnökét, a ferencvárosi Arany Páva Gyógyszertár tulajdonosát kérdeztük, ahol a tavalyi patikanap központi megnyitóját tartották.
Az Etikai Kódex módosítására az Etikai Kollégium – az elnökség egyetértésével – az alábbi módosító javaslatokat terjesztette a küldöttközgyűlés elé.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöksége kezdeményez ésére a Küldöttközgyűlés 2026. május 9-én módosította a Kamara Alapszabályát.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara 2026. évi első küldöttközgyűlését május 9-én tartotta a budapesti Hotel Benczúrban, amelyet dr. Hankó Zoltán elnök vezetett A küldöttek végig határozatképes számban voltak jelen.
A Kamara, mint köztestület, elsődleges feladatai közé tartozik a mindenkori közpolitikával való egyeztetés és lehetőség szerinti gyüttműködés. Az alábbiakban összeállítás olvasható az elmúlt négy év ez irányú tevékenységeiről.
Idén a Győr-Moson-Sopron vármegyei Tét városban lévő Fagyöngy Gyógyszertár lesz a XXI. Országos Patikanap központi megnyitójának házigazdája.
Dr. Hankó Zoltánnal, az MGYK elnökével a hazipatika.com beszélgetett a Kamara előtt álló, parlamenti ciklussal kapcsolatos várakozásokról.
Az NN Ultrabalaton (UB) ismét megmutatta, hogy a gyógyszerészek nemcsak a patikában állják a sarat, hanem a Balaton körül is.
A Területi Elnökök Értekezlete soron következő értekezletét április 23-án (csütörtökön) tartotta Budapesten, a Kamara Dózsa György úti székházában.
Az MGYK elnöksége április 16-án tartotta soron következő ülését Budapesten, a Kamara székházában, amelyet dr. Hankó Zoltán elnök vezetett.
A Duna TV Család-barát című, 2026. 04. 07-i adásában dr. Hankó Zoltánnal beszélgetés hangzott el a gyógyszerészi vényírással kapcsolatban.
Március 13-14. között Chemnitz adott ismét otthont a 22. Szász Gyógyszerészek Napjának,a konferenciát a Szászországi Gyógyszerészeti Kamara rendezte.
Áldott, békés húsvéti ünnepeket kíván a Magyar Gyógyszerészi Kamara!
Az európai Kórházi Gyógyszerészet Napja alkalmából az MGYK Kórházi-Klinikai Területi Szervezete állásfoglalást tett közzé.
Március 26-án reggel a Kossuth Rádió Délelőtt c. magazinműsorában élő beszélgetés hangzott el a gyógyszerészek vényírási jogáról.
Megjelent az „A belügyminiszter 9/2026. (III. 25.) BM rendelete a társadalombiztosítási támogatással rendelhető gyógyszerekről és a támogatás összegéről szóló 1/2003. (I. 21.) ESzCsM rendelet, valamint az emberi felhasználásra kerülő gyógyszerek rendeléséről és kiadásáról szóló 44/2004. (IV. 28.) ESZCSM rendelet módosításáról”.
Az Ifjúsági Állandó Bizottság szervezésében megvalósuló Kamarai Ifjúsági Program (KIP) és a Táltosképző 2.0 programsorozat újabb eseményére 2026. március 21-én, szombaton került sor az MGYK székházában.
Az MGYK elnöksége ez évi harmadik elnökségi ülését március 12-én tartotta Budapesten, a Kamara székházában, amelyet dr. Hankó Zoltán elnök vezetett.
Dr. Pintér Sándor belügyminiszter az 1848-49-es forradalom és szabadságharc kezdete, Magyarország Nemzeti Ünnepe, március 15. közelgő évfordulója alkalmából elismeréseket adott át 2026. március 12-én a Belügyminisztériumban.
Az Egészségügyi Közlöny ez évi 6. számában megjelent „A Belügyminisztérium egészségügyi szakmai irányelve a krónikus obstruktív tüdőbetegség gyógyszertárakban végzett gyógyszerbiztonsági ellenőrzéséről és gyógyszerészi gondozásáról” c. új irányelv.
Új fejlesztésekkel bővült az ingyenes Gondosóra applikáció - közölte Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója vasárnap a Facebook-oldalán.
A Gyógyszerészi Hírlap márciusi számában egyebek mellett a vándorgyűlésről szóló beszámolónk első részét olvashatják, indul távoktatási programunk, valamint a gyógyszertári vállalkozások 2024. évi gazdasági és pénzügyi adatairól is tájékozódhatnak.
Megjelent a felnőttkori asztma gyógyszertári gyógyszerbiztonsági ellenőrzéséről és gyógyszerészi gondozásáról szóló egészségügyi szakmai irányelv.
A vándorgyűlés második, szombati napján a kamarai álláspont kialakítása érdekében fórumon vitatták meg a konferencián elhangzott vitaindítókat.
Kb. egy héttel az MGYK. XV. Vándorgyűlése után a kamarai elnököt a konferencia értékelésére kértük.
A vándorgyűlés harmadik blokkjában a gyógyszerészeti informatika és a kórházi-klinikai gyógyszerészet kérdései, valamint egy készülő etikai stratégia került górcső alá.
A konferencia második blokkjának a GYSE-forgalmazás és a gyógyszertárak, a gyógyszerészi kompetenciafejlesztés informatikai feltételei, a gazdálkodás, marketing, szolgálati rend és a szakmai rendszerváltás voltak a témái.
Az MGYK XV. Vándorgyűlésének első napján „Helyzetértékelés” címmel a plenáris előadásokat hallhattak a résztvevők.
A Területi Elnökök Értekezlete 2026. február 20-án tartotta kihelyezett ülését a Lakiteleken, a Hungarikum Hotel****superiorban. Az ülést dr. Nyíri László elnök vezette.
A 2026. február 20-án, a Kamara XV. Vándorgyűlésén dr. Pintér Sándor belügyminiszter és dr. Hankó Zoltán, az MGYK elnöke által aláírt Szándéknyilatkozatot az alábbiakban találja.
Az Amerikai Kórházi Gyógyszerészeti Társaság (ASHP) 2026-ban dr. Süle Andrásnak ítélte a világ egyik legrangosabb kórházi gyógyszerészeti díját, a Donald E. Francke emlékérmet.
A vándorgyűlésen a Magyar Gyógyszerészi Kamara, a Magyarországi Étrend-kiegészítő Gyártók és Forgalmazók Szövetsége, valamint a Gyógynövény Szövetség és Terméktanács együttműködési megállapodást írt alá a Biztonságos Étrend-kiegészítő Program átfogó megújításáról.
Szándéknyilatkozatot írt alá dr. Pintér Sándor belügyminiszter és dr. Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke 2026. február 20-án Lakitelken, a Magyar Gyógyszerészi Kamara XV. Vándorgyűlésén.
Az MGYK elnöksége 2026. február 19-én tartotta kihelyezett elnökségi ülését Lakitelken, a Hungarikum Hotel****superiorban, amelyet dr. Hankó Zoltán elnök vezetett.
Az előzetes terveknek megfelelően a Kamara a XV. Vándorgyűlését február 20-21-én jelentős érdeklődés mellett tartotta meg Lakiteleken a Hungarikum hotelben.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara elnökségének döntése értelmében a Kamara idén is megrendezte a hagyományos vándorgyűlését, ezúttal Lakitelken a Hungarikum Hotel****superiorban, február 20-21-én.
Dr. Nagy Vilmost, az MGYK alelnökét, az Informatikai munkabizottság vezetőjét a vándorgyűlésen is szereplő, a Kamara előtt álló informatikai kérdésekről kérdeztük.
Dr. Hankó Zoltánt, az MGYK elnökét a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában a gyógyszerészi vényírással kapcsolatos tudnivalókról kérdezték.
Jubileumi évfolyamtalálkozóra várja a Semmelweis Egyetem az 1966-ban, 1976-ban, 1986-ban, 1996-ban, 2006-ban és a 2016-ban végzettek hallgatóit, illetve kísérőiket 2026. április 18-án, szombaton a Nagyvárad téri Elméleti Tömb épületében.
A Magyar Gyógyszerészi Kamara 2026. február 20-21. között tartja a XV. Vándorgyűlését Lakitelken a Hungarikum Hotel****Superior-ban. A rendezvényen való részvétel a gyógyszerészek számára ingyenes – ezzel is segítve a gyógyszerészek megjelenését a rendezvényen – de regisztrációhoz kötött.
A belügyminiszter jogszabálytervezete szerint az elektronikus vényírási jogosultságot kibővítenék a gyógyszerészekre és szakápolókra is.
Dr. Somogyi Orsolyával, az MGYK Szakmai Állandó Bizottságának elnökével, a közelgő vándorgyűlés egyik előadójával a szakmai rendszerváltás néhány kérdéséről beszélgettünk.
Dr. Németh Ákossal, az MGYK Vas Vármegyei Szervezte elnökével a közelgő vándorgyűlés előtt álló feladatokról beszélgettünk.
Hosszabb kihagyás után idén ismét megrendezésre került a gyógyszerészek téli közös síelése. Ez a program nagyon régen a Magyar Gyógyszerészi Kamara szervezésében működött, ám az évek során a kezdeményezés elhalt.
A Kamarai Ifjúsági Program és a Táltosképző 2.0 első közös rendezvényére 2026. február 7-én került sor az MGYK székházában.